Jippie, de volgende mijlpaal komt nu echt in zicht, want ik ben momenteel 29 weken zwanger. Dat wil zeggen dat de 30 weken dichtbij komen. De baby is nu zo’n 1300 gram en 38cm lang. En het zijn nog maar 77 dagen tot mijn uitgerekende datum. En hoewel dat allemaal goed klinkt, maak ik me toch wel zorgen over hoe de komende 10 weken zullen gaan. Ik praat je bij in een nieuwe zwangerschapsupdate.
Hoe voel ik me?
De angst begint terug te komen en ik weet niet goed hoe ik er mee om moet gaan. Tijdens de vorige zwangerschap was dit het moment dat mijn bloeddruk ging stijgen en alle andere ellende ook ging beginnen. Ik voel van alles, maar kan niet goed thuisbrengen of er echt iets aan de hand is of dat ik mezelf gek maak. Ik voel me niet slecht genoeg om op extra controle te gaan, maar dit is wel iets wat ik bij de controle deze week moet aangeven. Hopelijk maak ik mezelf gewoon gek en is er niets aan de hand.
Sowieso begin ik het zwanger zijn een beetje zat te worden. Die buik zit echt ontzettend in de weg, ik krijg weer meer last van de bekkeninstabiliteit en ik begin steeds nieuwsgieriger te worden naar onze ‘Klaas’. Ik merk bij mede zwangeren die even ver zijn als ik, dat zij hier ook last van hebben, dus het zal wel een soort 30-weken-denkwijze zijn ofzo. Het komt vast goed!
Groei & Kilo’s
Oei, ik groei! Steeds vaker schrik ik van de enorme buik die ik alweer met me meedraag. Als ik bij ons in de flat de lift in stap, vraag ik me af of het een soort breedbeeld-spiegel is of dat mijn buik echt weer zo is gegroeid. En de mensen om me heen zeggen het ook, dat mijn buik zoveel groter is. Het is jammer dat ik de vorige zwangerschap niet trouw wekelijks foto’s heb gemaakt, want het vergelijken wordt op die manier lastig. Maar volgens mij is mijn buik wel groter dan tijdens de vorige zwangerschap met dit termijn.
Ook in gewicht ben ik aangekomen, 1,5 kilo maar liefst. Ik denk dat het komt doordat ik vocht begin vast te houden. Tja, daar komt o.a. de angst voor de hoge bloeddruk vandaan. We zullen zien hoe dit zich verder ontwikkelt de komende tijd.
Afspraken afgelopen week
Hoewel ik regelmatig met de telefoon in mijn handen heb gezeten om toch een extra controle te vragen, heb ik dit niet gedaan. Ik heb dus geen zwangerschapsgerelateerde afspraken gehad. Voor komende week staat er wel een druk programma op de planning. Ik krijg een groeiecho vanwege het vergrootte buikje van onze kleine man, ik ga op controle bij de diabetesverpleegkundige, langs bij de medisch verloskundige en ik moet bloedprikken. Dat gaat bij mij altijd erg lastig, dus ik kijk er niet echt naar uit.
Dan hebben we ook nog een 3D echo omdat we meedoen aan een onderzoek van de Universiteit Utrecht. Zij doen onderzoek naar de hersenontwikkeling bij (ongeboren) baby’s en kinderen en als dank mag je naar 3D beelden van je baby kijken. De laatste keer was deze echo met 20 weken, dus ik ben zo benieuwd of we nu meer te zien krijgen. Als hij op zijn grote broer lijkt, laat hij zijn gezicht niet zien bij deze echo haha.
Leuke dingen afgelopen week
- De werkweek begon weer na de vakantie. En hoewel dit me duidelijk zwaar viel, was het ritme in de dagen ook wel weer lekker
- Ik haalde een boxmobiel op en kreeg er een gratis tummytub bij
- Ik regelde een nieuwe layout voor mijn blog en ben er zo blij mee!
- Het lukt heel goed om vooruit te werken voor o.a. mijn zwangerschapsverlof
- Ik zag de bodem van de wasmand, ik begin een serieuze huisvrouw te worden lijkt wel
- Luuk maakte me zo trots door op de dag niet meer met zijn speen rond te lopen
- Het was herfstachtig en daardoor kreeg ik helemaal zin in het najaar
- Ik ontdekte met behulp van een kussen een fijne manier van slapen, heerlijk na een paar slechte nachten
Wat vervelend dat de angst nu terug komt. Misschien toch maar een extra keertje de verloskundige bellen als je jezelf zo’n zorgen maakt. Je hebt een mooie buik.
Ik herinner mij nog heel goed dat ik er rond de 30 weken ook al een beetje klaar mee was. Succes de komende tijd!
Wat vervelend die angst meis al snap ik het helemaal.. En dat het nu allemaal in de weg gaat zitten kan ik me ook wel herinneren ja.. Goed dat je het wel gaat bespreken want wie weet!
Balen dat je zoveel angst voelt. Goed dat je het aangeeft bij je vk, hopelijk kan zij dit wat bij je wegnemen! Hier schiet de weegschaal ook omhoog door het vocht…heel herkenbaar maar niet tof. Hopelijk zijn die kilo’s er snel weer af na de bevalling 😉
Nadat ik bevallen ben van Luuk was ik al die vochtkilo’s in een week kwijt 😉 Heel veel plassen werkt haha!
Dan weten we wat ons te doen staat 😉 Moet lukken toch, haha
Echt naar voor je dat die angsten weer om de hoek komen kijken! Ik hoop dat de gynaecoloog wat van die rotgevoelens kan wegnemen bij je! Hou vol, mama! Nog eventjes en dan is het oneindig knuffelen met Klaas!
Wat vervelend dat je die angsten hebt! Hopelijk blijft alles goed gaan. Nog even vol houden en dan kun je de kleine man in je armen nemen!