Na het invullen van het 9 maanden dagboek en het kraambezoekboek, ben ik ook druk bezig met schrijven in ‘Baby’s eerste jaar’ van Pauline Oud. Ik ben dol op de boeken van Pauline Oud en heb dan ook alle invulboeken in huis. Trouw vul ik elke maand de vragenlijst in en wanneer Luuk een mijlpaal heeft bereikt, schrijf ik dit ook direct in op de juiste bladzijde.
Het baby’s eerste jaar boek is het vervolg op het mijn negen maanden dagboek. Het boek begint met wat vragen over mama en papa. Vervolgens kun je voor de eerste vier weken wekelijks een vragenlijstje invullen, waarin je verteld over de mooie eerste momenten met je baby. Zoals of je je baby al in bad hebt gedaan, hoe je baby dat vond en wat de bijzondere momenten waren in die weken. Tussendoor zijn er bladen vrij voor foto’s, voor het geboortekaartje en voor bepaalde lijstjes. Zo heb je een lijstje waar je in kunt vullen hoe veel je baby drinkt, hoe hard je baby groeit en wanneer de eerste mijlpalen zich aandienen.
Vanaf de tweede maand is er maandelijks een vragenlijstje, met veel dezelfde vragen; wat je baby heeft geleerd, wat je leuk vindt aan je baby, wat de bijzondere momenten waren en wanneer je je baby het liefst vindt. Tussen de maandelijkse vragenlijsten vindt je bladzijdes met speeltips en met dingen die je baby waarschijnlijk rond die periode leert. Zo staat er bijvoorbeeld in dat je baby na drie maanden kan lachen, sommige baby’s de nacht doorslapen, je baby een mobile boven het bed mooi zal vinden, je baby de box een fijne plek zal vinden en ga zo maar door. Ook staan er tips in wat je kunt doen als je baby tandjes krijgt en welke tandjes wanneer ongeveer zullen komen.
Ook is er een aparte bladzijde voor de feestdagen, met vragen over Sinterklaas en over kerst. Natuurlijk is het leuk om die pagina in het boek te vinden in de leeftijd die je kind op dat moment heeft, dus kun je de bladzijdes door middel van een lint los maken en op de juiste plek weer bevestigen. Je kunt alle bladzijdes dus naar voorkeur indelen, heel handig! Achterin het boek staan vragen over je baby’s eerste verjaardag. Met wie je deze vierde, hoe groot je kind op dat moment is, welke cadeautjes hij heeft gekregen en er is volop plek voor foto’s achteirn het boek.
Het baby’s eerste jaar boek is een leuke aanvulling bij de rest van de boeken van Pauline Oud. Ik vind het leuk om op deze manier de bijzondere momenten uit Luuk’s eerste jaar vast te leggen en om sommige momenten niet te vergeten. Uiteraard hou ik hiernaast ook nog een ander boekje bij waar ik verhaaltjes en mijlpalen in schrijf. En ook heeft Luuk een eigen blog waar ik verhaaltjes op zet voor familie en vrienden. De illustraties en de leuke vragen zorgen ervoor dat ik het elke keer weer leuk vind om alles in te vullen. En het lijkt me voor Luuk erg leuk om er later in te lezen hoe zijn eerste levensjaar geweest is en hoe snel hij alles leerde.
Je koopt het boek hier.
Hoe heb jij het eerste jaar van je baby vastgelegd?
Leuke boeken zijn het, bij de eerste ook trouw alles ingevuld en ingeplakt. De tweede moet ik nog steeds aan beginnen… Oeps.
Ik kom deze boeken veel tegen bij ‘nieuwe’ mama’s. Ik vind vooral de tekeningen die er in staan erg mooi.
ik heb dat boek ook… super fijn voor later!
Wat leuk zo’n boek! Ik heb van Sterre bijna niks vast gelegd alleen via foto’s 6 jaar geleden was ik daar nog niet zo mee bezig (jong en onervaren) x
Leuk he, om alles bij te houden! Ik heb zelf het ‘pap en mam vertellen over jou’ boek. Maar ik vergeet het nog wel eens in te vullen. Lang leve de smartphone’s, want ik maak wel overal een foto van! En daar staat dan een datum bij hahaha
Ik kreeg alle boeken van de verzekering. Anders had ik ze ook zelf aangeschaft.Zo leuk! Morgen maar weer eens de mijlpalen van afgelopen maand invullen.
Wat goed dat je dat volhoudt! Ik heb ook een boekje maar moet soms weer een ‘inhaalslag’ doen en een paar weken in één keer beschrijven 🙂
Het ziet er leuk uit zeg! En handig om een leidraad te hebben waarmee je alle gebeurtenissen en ervaringen kunt ordenen!
Lijkt me een super leuk boek voor mama’s!