Zoek je een leuke DIY voor een regenachtige middag? Ga een washi-tape shaker maken. Niet moeilijk, en de rommel achteraf hoef je alleen maar op te zuigen. Geen geklieder met verf voor deze shakers. Ik, als creatieve en muzikale moeder, vind het leuk om dat ook door te geven aan mijn kinderen. Dus hup aan de slag! Dat is al het eerste uurtje plezier. Daarna hebben ze nog uren plezier met shaken! Probeer wat verschillende ritmes uit, of hard en zacht. En gebruik ook washi-tape met verschillende texturen. Dat zijn er niet heel veel, maar glitter geeft wel een extra textuur.
Wat heb je nodig?
-
- handje rijst
- enkele lege wc-rollen
- verschillende kleuren washi-tape, je koopt het hier.
- enkele vouwblaadjes
- schaar
Hoe maak je de shakers?
Knip van de vouwblaadjes 2 rondjes per wc-rol. Maak ze ongeveer zo groot als dat jij je wijsvingers en duim tegen elkaar zou zetten. Precies rond hoeft niet, je ziet de randen niet. Leg dit rondje op een wc-rol. Vouw het met je hand naar beneden, zodat de bovenkant van de rol helemaal afgesloten is. Plak dit vast met een van de kleuren tape.
Draai de shaker om en doe er dan het handje rijst in. Plak vervolgens deze kant dit met papier en washi-tape. De basis voor de shaker is nu klaar.
Nu kun je de shaker gaan versieren met de rest van jouw kleurtjes washi-tape. Ben je helemaal klaar met tapen, dan is de shaker klaar. Shaken maar!
Het makkelijke aan deze DIY, je hebt geen vieze verfhanden. De gevallen rijst zuig je zo weer op. En de washi-wape leg je weer terug in het bakje bij je hele verzameling. Fijn, toch?
Extra tips
- Knutsel je met de allerkleinste, pas dan op met een schaar;
- Probeer verschillende soorten rijst of kleine pasta (bijv. macaroni) die je hebt open staan, geeft dat een ander geluid?;
- Je kunt dunne reeptjes stof meeplakken onder de washi-tape. Dat zorgt weer voor een andere grip;
- Bedenk de wc-rollen met wit papier en laat de kinderen ze inkleuren met potloden en stiften.
Veel knutsel- en muziekplezier!
Leuk voor carnaval. Idee om met mijn klas te maken.?