Het is al bijna Halloween. Dat betekent gezellig griezelen met z’n allen. En omdat ik gek ben op freubelen, met of zonder kinderen, heb ik deze vleermuizen gemaakt. Leuk voor een regenachtige woensdagmiddag, of gezellig in het weekend! Elsha (2) vindt de vleermuizen wauw. Ze kunnen natuurlijk vliegen en zweven. De oogjes bewegen mee en de vleugels fladderen door luchtverplaatsing. Tuurlijk is dat wauw, haha!
Waar koop je de benodigdheden?
Bij de knutselwinkel heb ik een A3 formaat zwart vel gehaald van niet de dik materiaal. Het was €0,75, en ik had voor 3 vleermuizen iets minder dan de helft van het vel gebruikt. Je hebt nog best wat over voor een ander project.
Op de foto staan de vleermuizen op tafel. Je kunt ze natuurlijk ook ophangen. Uiteindelijk heb ik ze voor het raam opgehangen, zodat ze blijven leven tot en met Halloween. Een dreumes en een peuter geven geen garantie voor het overleven van deze diertjes. Iets met mondstopperij, wild gegooi, etc..
Losse oogjes vind je vaak in een grotere knutseldoos bij de bekende goedkope winkel. Deze zijn meestal zelfklevend. Wel het makkelijkst met vastplakken en het geeft geen vlekken, als je het oogje verkeerd plakt en daarna weer los haalt.
Wat heb je nodig?
voor de vleermuizen
- schaar
- zwart papier
- lijmstift
- losse oogjes (zelfklevend is het handigst)
- lege wc-rollen
- liniaal
- pen
Voor het ophangen
- schaar
- doorzichtig draad
- naald
Hoe maak je ze?
Begin met het maken van een strook lang zwart papier. De lengte wordt bepaald door de lengte van de wc-rol. Leg deze op verschillende punten langs een kant van het zwarte papier en zet met de pen een streepje. Ben je een van de kanten helemaal langs geweest, dan kun je met een liniaal een lange lijn trekken. Hierlangs knip je de strook af.
Maak op de wc-rol een streep van ca. 2 cm lijm, van de ene kant van de wc-rol naar de andere kant, niet rondom. Leg op ongeveer de helft van die lijmstrook een kant van het zwarte papier en draai het rond. Knip het vel tot net over het begin van de zwarte papierstrook. Zo krijg je geen gaten in je vleermuis. Streep nog wat lijm over de vrije uiteinde en plak het dicht. Gebruik je vingers om het papier even op ze plek te houden. Gebruik eventueel de warmte van je vingers om de lijm beter te verdelen als er wat klontjes zitten. Zodra je het loslaat, moet het papier niet meer verschuiven.
Vouw dan met je duim een deel van de bovenkant van de rol naar binnen. Vouw dan de andere kant hierover heen. Zo creëer je oortjes. Plak dan de oogjes vast. Nu is het lijfje klaar.
Dan gaan je verder met de vleugels. Pak een strook papier, ongeveer net zo breed als voor de wc-rol. Maak dit ongeveer 22 cm lang. Deze vouw je dan dubbel en kun je vleugels gaan schetsen. Teken net zo lang totdat je tevreden bent over de vleugels. Deze knip je uit en is je mal voor de rest van de vleugels. Je kunt de mal dan omtrekken en de vleugels uitknippen, of je houdt, zoals op de foto, de vleugels tegen een dubbel gevouwen strook zwart papier aan en knipt langs de mal.
Maak een strook van ongeveer 1 cm lijm op het midden van de vleugels. Ik heb de lijm aan de kant gedaan die ervoor zorgt dat de vleugels op de rug naar achteren wijzen. Als de vleugels naar voren wijzen, omarmen de vleugels als het ware de vleermuizen. Dat is natuurlijk ook mogelijk. Plak ze vast en gebruik weer je vingers om ze goed op hun plek te houden.
Nu zijn de vleermuizen in principe klaar. Maar je kunt ze ook ophangen. Knip een lang stuk doorzichtig draad en doe dit door je naald. Maak twee gaatjes in de kop van de vleermuis, zo dicht mogelijk bij de rand (des te rechter hij dan hangt). Maak met een knoopje de uiteindes aan elkaar en hang de vleermuis dan op. Je kunt, zoals bij een van deze vleermuizen ook de lijf voorzien van touw. Zo vliegt hij nog meer door de lucht.
Veel griezelplezier met deze vleermuizen!
Deze zijn leuk. Ik denk dat ik weet wat ik maandag ga maken op mijn werk.